Pages Menu
Categories Menu

Fotografia

Fotografia

Fotografia

Fotografia jest bez wątpienia jedną z najbardziej popularnych i rozpowszechnionych dziedzin sztuki. Dzięki fotografii możemy małym nakładem pracy uwiecznić wyjątkowe chwile. Jednak sztuka profesjonalnego fotografowania nie jest wbrew pozorom łatwa. Kwintesencją fotografowania jest uchwycenie obrazu za pomocą światła. Wyróżnić można kilka stylów fotografii. Najbardziej rozpowszechnioną i najczęściej uprawianą sztuką fotografii jest fotografia cyfrowa, wyróżnić można także fotografię klasyczną i analogową oraz tak zwane szlachetne sztuki fotograficzne. Mówiąc o fotografii tradycyjnej należy wyróżnić dwa rodzaje tejże sztuki- fotografię monochromatyczną oraz barwną. Najczęściej wykorzystywanym materiałem w przypadku fotografii tradycyjnej jest klisza oraz film, natomiast utrwalony obraz jest przenoszony na papier fotograficzny.

opony tychy

Fotografia

Inaczej wygląda to w przypadku fotografii cyfrowej, gdzie utrwalony obraz można zapisać na nośnikach pamięci- wszystko ze względu na to, że obraz utrwalany jest za pomocą matrycy. W przypadku osób rozpoczynających swoją przygodę z fotografią, lepszym rozwiązaniem będzie uprawianie fotografii cyfrowej- technika ta jest prostsza, podobnie, jak obsługa sprzętu fotograficznego. Aparaty cyfrowe dzielą się na klasyczne, cieszące się największą popularnością, standardowe aparaty kompaktowe oraz tzw.

: lustrzanki- aparaty te dają możliwość wykonania lepszej jakości zdjęć, posiadają także więcej zaawansowanych funkcji, dzięki czemu możemy wykonywać bardziej profesjonalne zdjęcia. Ważnym aspektem podczas wyboru aparatu fotograficznego jest ilość mega pikseli- im większy poziom mega pikseli, tym zdjęcia będą lepsze jakościowo i bardziej wyraźne.

Wybierając sprzęt fotograficzny, warto zatem zdać się na porady eksperta, zwłaszcza, jeśli dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z fotografowaniem.

Artykuł dzięki: